Hingele Pai on ehedama ja täisväärtuslikuma elu poole pürgijale mõeldud reklaamivaba teadliku elustiili ajakiri.

Süüvime loomulikesse elamise viisidesse elu kõikides valdkondades ning anname välja värkse mahuka väljaande igal aastaajal. Käsitleme elulisi teemasid, pakume lahendusi tõelistelt olulistele küsimustele elus ning teeme hingele pai Eesti loovate hingede loomingu ja praktiliste soovitustega, tuues sinu koju meelerahu, teadmisi, inspiratsiooni ja naudinguid elu ehedatest asjadest.

Hingele Pai ilmub korra igal aastaajal alates märtsist 2017.

 

 
 
 • Teemad ajakirjas: meelerahu, tervis, ilu, kodu, suhted, lapsed, loodus, eneseteostus.

 • 100% originaallooming

 • Kirjutavad ja teevad kaasa erilised inimesed nagu Hedvig Hanson ja Justin Petrone tuntumatest. Ja muidugi kirjutame-pildistame-intervjueerime meiegi ohtralt.

 • Üle 100 lehekülje puhast sisu - teadlikust ja loomulikust eluviisist lihtsa ning kauni vormiga

 • Seda kõike reklaamivabalt (kindlasti asjakohaste tarbimissoovitustega, aga sõltumatult).

 • Astume kaante vahelt ka päris ellu, seda nii kaasaegsete interaktiivsete osade kui kogukonnaüritustega.

 • Hingele Pai on tõeliselt hand-made ajakiri – ja me loodame, et sõna parimas mõttes. Ajakiri sünnib mikroettevõtjana Merit Raju kodukontoris, maksimaalse pühendumuse ja kvaliteediga. Kaasautorite, kujundaja ning oma pereliikmete ja sõprade abiga.

 • Hingele pai tähistab tunnet, mida selle ajakirja lugemine või sirvimine tekitab. Rahu ja heaolutunne – vastandina igapäevaelu kiirusele ja närvilisusele. See tuleb sellest, et Hingele Pai on visuaalselt müravaba.

 • Hingele Paisse valime lood ja pildid selle järgi, et kõik ajakirjas kogetu toetaks enesehinnangut, oleks inspireeriv ja annaks ka praktilist nõu.

 • Meie artiklid ja fotod on puhas autorilooming ehk me ei kasuta fotopanka ega anonüümseid tõlkeartikleid. Meie kirjutamisstiil on isiklik ja südamlik ja sageli ootamatutest vaatenurkadest. Meil on kahe ilmumisaasta jooksul olnud ligi sada viiskümmend kaasautorit.

 • Me arvestame tänapäevase elustiiliga – kellelgi pole eriti aega. Hingele Pai ilmub neli korda aastas, ta on üpris mahukas oma 130 leheküljega ja seetõttu pigem hooaja teekaaslane, raamatu ja ajakirja vahepealne – bookazine. Aga saad oma hingele-pai-tunde kätte ka ainuüksi ajakirja lehitsedes.

 
 

Meie lugu

Nagu paljud asjad, on ka meie ajakiri saanud alguse igatsusest millegi järele, mida tahaksime ise katsuda, käes hoida ja lugeda. Muidugi veedame päevas tunde ekraanide taga, leiame vahel aega mõneks heaks raamatuks ja elame tavalist linnainimeseelu, igatsedes võimalikult sageli loodusesse ja maale.

Ajakirju me eriti ei loe, pigem siis, kui need kusagil näppu juhtuvad. Ja Meritile juhtusid nad näppu suisa kolm-neli aastat järjest iga päev Sensaga tegutsedes. Aga see periood sai läbi ning järgmine algas TUNDEST, igatsusest millegi ilusa, õhulise, väärtusliku, kvaliteetse ja algusest peale ise loodu järele. See tunne oli täiesti selge, isegi selleni, et ajakirja leheküljed hakkasid silme eest läbi jooksma. Jah, ma teen seda, tuli Meriti seest otsus. Isegi jah, mitte otsus, vaid selge äratundmine.

Esimese kahe nädala jooksul tuli tohutult mõtteid ja kogunes ligi 60 lehekülge ideid, nimekirju, mõttekatkeid. Päeval kirjutas Merit endale e-kirju ja õhtul kopeeris need sinna ideede faili. Aga kirju sai kirjutatud ka paljudele teistele, esmajoones fotograafidele, sest ajakiri peab tulema tõesti nii ilus, et tahaks kas või limpsida. Järgmisena kujundajale, loodetavatele lugejatele ja kirjutajatele. Ja järgmisena Marjule. 

Marju, kellega oleme kohtunud vast neljal korral, oskas Meritist sõltumatult unistada täpselt samast tundest, mida meie ajakiri looma hakkab. Nüüd oli kindel - Marju oskused ja teadmised, tema maailmavaade ja värskus on just see, mida vajan enda kõrvale täienduseks. Meie koostööni viis ka tore sünkroonsuste jada, mis kinnitab meie usku veelgi! 

Olime ühte meelt, et sellest ei saa lihtsalt järjekordne naisteajakiri, see ei tule ka joogaajakiri ega ökoajakiri, see ei tule ka teine Sensa. Kuigi nimi on sama, mis Meriti 2010. aastal ilmunud raamatul, Hingele Pai, tuli sellest ometi midagi täiesti omalaadset, täiesti uues võtmes ning mõnusalt hingekosutavat - ja see kõik on päris algusest peale ise loodud.

Oleme väga põnevil, elevil ja tohutus loomistuhinas! Loodame, et meie unistus hinge paitavast ajakirjast hakkab tegema pai ka sinule!

 

Merit Raju ja Marju Randmer-Nellis