MUUSIKA

Ajakirja Hingele Pai igas numbris jagab hooajalist helisevat hingetoitu mõni huvitav persoon. Kevadise muusikalise pai pani kokku Mari Jürjens, ajakirja suvenumbris jagas oma lemmikuid Mick Pedaja, sügisesse purjetasime Kadri Voorandi lemmikutega – nüüd on aeg lennelda kevadelainele Tallinn Music Week'i ja Raimond Põldmaaga.

Mahedat kuulamist!

Raimond Põldmaa

KEVAD 2018 – koostanud Raimond Põldmaa

"Sellest nimekirjast võib leida pea kõike – nagu Tallinn Music Weeki programmistki. Hästi, ilmselt ei leia TMW programmist The Weekndit või Nine Inch Nailsi, kuid kindlasti neid, kel on potentsiaali kunagi nende kingad täita. Siin on artiste, kes on esinenud meie varasematel festivalidel, ja ka neid, kes esinevad sel aastal. Lisaks terve hulk muusikat, mil pole festivaliga vähematki seost, ent mis on minu aegadeülesed lemmikud."

Talv 2017 – koostanud Mees Laanest (Taivo Peterson)

 Foto: Terje Atonen

Foto: Terje Atonen

Taivo kommentaar muusikavalikule:

Muusikast võiks vaikides rääkida. Kirjutada? Pagan, see on keeruline.
Eks valitud paladki räägivad igaühele oma lugu. Kuid jah, Ikka ja jälle komistavad mul kõrva aina tummisemad helid, mida mööda isukalt astun. Paremal õlal Vaikus ning vasakul kõik muu.

* Lugude täispikkuses kuulamiseks saad teha endale tasuta Spotify konto.

Sügis 2017 – koostanud Kadri Voorand

 Foto: Indrek Kasesalu

Foto: Indrek Kasesalu

Kadri kommentaar muusikavalikule:

"Antud nimekiri lugudest soosib pikki unistamise tunde pimedatel sügisõhtutel või miks mitte ka sõites autoga mööda Lahemaa käänulisi teid, läbi sügisvärviliste metsade."

* Lugude täispikkuses kuulamiseks saad teha endale tasuta Spotify konto.

Suvi 2017 – koostanud Mick Pedaja

 Foto: Siiri Kumari

Foto: Siiri Kumari

Micku kommentaar muusikavalikule:

"See on muusika, mida kuulaksin hea meelega hommikul maale teele asudes, esine-misele sõites, lihtsalt kuskil olles, suveöös rat-taga sõites, jalutades, tantsides...

Aga miks üldse kuulata muusikat? Muusika mõjutab meid igast keha otsast kuni jumal teab kuhu sisemaailma otsani välja. Vahel, kui olen kuulanud palju raadiot või viibi-nud mürarohkes keskkonnas, tunnen, et hakkab füüsiliselt paha. Ja mõnikord, täiesti vastupidi, annab see mulle energiat.

Eriti mõnus on üksi autos sõites panna muu-sika hästi valjuks (näiteks kuulates ansam-blit The Cream), aknad alla ja nautida. Nagu filmis. Aga näiteks hommikuseks vir-gutuseks ja uinumiseks sobib üks mu suuri lemmikuid Jon Hopkinsi „Immunity“ (albu-milt „Asleep versions“). Kõik oleneb päevast, olustikust, keskkonnast.

Üldiselt armastame elukaaslase Angeeliaga hea flow’ga rahulikku muusikat, mis kannab radadele. Eks inimesi ole palju ja tohutult erinevaid maitseid ja nende maitsete sees omakorda vürtse ja kihte. Üritan aina vähem muusikale hinnanguid anda, rahu ja rõõmu teeb rohkem sellest energiast millegi uue avastamine. Loodan, et ka sulle on seal vaimutoitu. Head kuulamist!"

* Lugude täispikkuses kuulamiseks saad teha endale tasuta Spotify konto.

Kevad 2017 – koostanud Mari Jürjens

 Foto: Maris Ojasuu

Foto: Maris Ojasuu

Mari kommentaar muusikavalikule:

"Viimasel ajal eelistan kodus muusika kuulamise asemel vaikust. Ka jalutuskäikudel käin pigem klappideta. Ehk on asi selles, et nii kodus kui jalutuskäikudel olen nüüd enamasti lastega ning siis on vaja hoopis kõike ümbritsevat kuulata ja tähele panna. Siin muusikalistis on minu jaoks nostalgilised palad, mida olen oma elus palju kuulanud ja mida jalutuskäikudele ikka kaasa võtnud. Ja et kevad on tärkamiste ja armumiste aeg, sai see ka üsna romantiline."

* Lugude täispikkuses kuulamiseks saad teha endale tasuta Spotify konto.