doTerra taimsed sõbrad tulid mu ellu aasta tagasi ja on sellest ajast peale mu igapäevased kaaslased köögis, vannitoas, magamistoas, nii emotsionaalsetel hetkedel kui ka haiguste ajal tohutuks toetuseks, aga ka lihtsalt rõõmuks ja ahvatluseks – seda põhiliselt! Jah, kui ma mõnest eeterlikust õlist räägin, ütlen ma “tema”. Tegelikult ongi ju igal taimel oma iseloom ja ta on natuke nagu elus kaaslane. Mu poeg sõidutab neid oma kalluritega ja teab nende lõhnu ja nimesid ning vahel räägin talle õhtuti lugusid, kuhu lavendel teda öösel viib. Sest ilma lavendlita (või Serenity õliseguta) difuuseris ei tahtnud ta esimesed pool aastat üldse magama minna!

Kas sa tahaksid, et võtan sul käest ja aitan sul leida samamoodi teed sinna, kus sinagi ennast nii hoituna ja “kodus” tunneksid, nii et sa ise ja su lähedaste ring saaks tõelist toetust?


Mis on doTerra eeterlikes õlides erilist?

 • Eeterlik õli on 40-60 korda võimsam kui taim

 • 100% puhas – keskoonnasaastest ja -mürkidest, põllumajanduskeemiast

 • Teraapiline toime – keemiline koostis on kontrollitud, et tal oleks mõju, mitte ainult aroom nagu nt teistel eeterlikel õlidel

 • Sadu uuringuid koostöös teadlaste, arstide ja kasutajatega

 • Läbipaistev: ainus firma maailmas, mis kolmanda osapoole, sõltumatu uurimisorganisatsiooni APRC testitulemused avalikustab. Iga pudeli all on seerianumber ja selle saab veebis sisestada ja vastuse, millal mõõdeti ja mis tulemused.

 • Kompromissitu: kui pole 100% puhas (keskkonnareostus) või täpseltele keemilistele parameetritele vastav, siis müüki ei tule. Seetõttu on ka söödavate taimede eeterlikud õlid doTerra puhul söödavad. Ning neil on tegelik, testitud toime. Väga huvitavaid uuringuid on tehtud!

 • 95% õlidest kasvatatakse ja toodetakse doTerrale eksklusiivselt ja väiketalunike poolt, õiglase kaubanduse põhimõttel.


Mida saab üldse eeterlike õlidega teha?

1) Aromaatne kasutusviis

Ma arvasin, et eeterlikke õlisid saabki põhiliselt ainult nuusutada. Ja ma tegingi seda. Näiteks kui ma sünnitasin, nuusutasin avanemise ajal lavendli eeterlikku õli otse pudelist.

Aromaatne kasutusviis (pudelist, difuuserist, peost, sallilt) on tegelikult üks kõige tõhusam – eeterliku õli molekulid jõuavad paari sekundiga jõudnud emotsioonidekeskusse.

2) Peale määrimiseks

Näiteks ma kasutasin varasemalt vistriku kuivatamiseks teepuuõli. Ta küll kuivatas ka mu nahka sealt ümbert ja vistrikule endale eriti ei mõjunud, aga vahel ikka kasutasin. doTerra teepuuõli on naha vastu hell ja samal ajal kuivatab vistriku! Eeterlikul õlil ja eeterlikul õlil võib tõesti olla suur vahe!

Jah, sest räägitakse, et 80% müügil olevatest eeterlikest õlidest on kuidagi manipuleeritud. Kas on pandud sisse baasõli, et lõhn oleks, aga mahtu oleks ka ja saaks suuremat kasumit. Või on pandud sisse lausa süsteetilisi lisandeid. Samal kurval põhjusel – kasum.

Lisaks võivad olla eeterlikud õlid keskkonnamürkidega või taimekaitsemürkidega kajtustatud. Seda ei kontrolli teiste firmade eeterlike õlide puhul kahjuks keegi.

doTerra on loodud 10 aastat tagasi just kõigele sellele vastanduma ja tegema täiesti uuel kvaliteeditasemel, puhtaid, söödavaid, teraapilise kvaliteediga õlisid (kui on söödav taim!).

3) Seespidiselt

Ma ei teadnud varem, et eeterlikke õlisid võib kasutada ka seespidiselt (selle pärast ei teadnudki, et neid enamasti tõepoolest niimoodi kasutada ei või!)

doTerral on söödavate taimede pudelitel ja Ameerika Ühendriikide Toidu- ja ravimiameti märgistus, et neid võib kasutada seespidiselt. NB! Muidugi tuleb teada, et näiteks 1 tilgas piparmündi eeterlikus õlis on 28 tassi piparmünditeed, nii et sa pead teadma, miks ja kuidas (ja kui vähe!) seda ikkagi seespidiselt kasutada.

Samuti võib kasutada doTerra eeterlikke õlisid imikutel, mida teiste brändide puhul ei või. Kuna imikud on väga tundlikud, siis tuleb esialgu valida vaid taimed, mis neile sobivad (alates 3 kuust mandariin, viirukipuu, lavendel, rooma kummel) ja tasapisi laiendada sortimenti.

Küsi minult lisa, kui soovid! merit@hingelepai.ee


Mis on vahet teraapilistel eeterlikel õlidel ja öko eeterlikel õlidel?

Ökoõlide puhul vaadatakse, et kasvutingimused vastaksid nõuetele, aga ei kontrollita tulemust, ei kontrollita ka tulemuse keemilist koostist.

doTerra seda kõike teeb (ja ka sõltumatu uuringuinstituut), lisaks valitakse botaaniline sort, millel oleksid teraapilised omadused kõige võimsamad, taimede kasvutingimused on nende loomulikus (eelitatavalt metsikus) keskkonnas (ligi 50 riigis, nendest enamik arengumaad) ja vaadatakse ka taime vanust ja korjeaega, et eeterlike õlide kontsentratsioon oleks suurim ja keemilist koostist, et tulemus oleks teraapilise mõjuga eeterlikud õlid.


Miks valida just doTerra?

 • doTerra panustab palju teadusuuringutele ja on hästi läbipaistev oma kvaliteediküsimustes. Kõik õlid on 100% puhtad, puhtaimad maailmas. Seda kinnitab sõltumatu uurimisinstituut Aromatic Plant Research Centre mille tulemused doTerra ainsa firmana maailmas oma klientidele ja kõigile avalikuks teeb saidil www.sourcetoyou.com kuhu saab sisestada iga õlipudeli all oleva partiinumbri ja selle põhjal näha täpset keemilist koostist ja ka millal ja millise tehnikaga seda on testitud.

 • doTerra paneb müüki ainult õlid, mis on 100% puhtad (ei mingit manipuleerimist õlidega ehk sünteetika või täiteõlide lisamist, mida on kahjuks tehtud 80% eeterlike õlidega teistelt tootjatelt)

 • Tooted on keskkonnamürkidest puhtad - teised firmad seda ei kontrolli oma toodangu puhul.

 • Samuti arvestatakse, et neil oleks teraapiline kvaliteet ehk keemiline koostis ja koostisainete vahekord selline, et neil oleks ka tegelikult mõju.

 • Certified Pure Therapeutic Grade õli on puhtam ja eelkõige mõjusam kui ökotoode. Testitakse iga partii toimeainete täpset koostist ja vahekorda lisaks pestitsiididele jm põllumajandus- ja keskkonnamürkidele. Iga partii läbib 14 testi. 

 • doTerra väiketalunik korjab taime siis, kui selles on enim eeterlikke õlisid õiges koostises. Näiteks vetiveri juurel (ja veel mitmetel taimedel) on lõhnaomadused juba 6 kuuga ja öko jm tootjad ta siis ka korjavad. Aga et tuleks ka teraapiline mõju ja väärtus, peaks juure vanus olema 18-24 kuud. doTerra ootab selle aja ära kui teised juba 3-4 saaki said. Sama siis lavendliga jt, et kasutavad sellist botaanilist sorti, millel karmid kasvutingimused ja väiksem saagikus, aga võimsamad teraapilised omadused.

 • doTerra on hästi eetiline firma, tegeleb palju heategevusega, ka see, kuidas ta oma farmerite eest hoolitseb ligi 50 riigis, on väga eetiline, põhimõtteliselt õiglase kaubanduse idee. Näiteks muuhulgas ta maksab oma tootjale 24 tunni jooksul, kui ta on oma taimed üle andnud – muidu on kombeks, et tootja saab rahad siis, kui kaup on müüdud.

 • Nad toetavad naisi nt naisettevõtjaid, arengumaades tüdrukutele menstruatsiooni lappe (et nad saaksid koolis käia!), küladele vett, neil on laste kuritegevuseks kasutamise vastane kampaania jpm.

 • doTerra aitab põldudel kasvatada selle piirkonna omaseid taimi nende loomulikus keskkonnas. Isegi kui paljudel piirkonna inimestel on raha pärast mingid muud taimed või kasutavad maad kuidagi muudmoodi, siis doTerra farmeritel aidatakse õiglase tasuga kasvatada traditsioonilisi taimi.

 • doTerra teeb palju koostööd arstidega, meditsiiniasutuste ja laboritega. Kavandavad Ameerikas oma kliinikuid, esimene avatakse juba sel aastal, 2019.

 • Ja kui oled klient ja sul on mingi apsakas või probleem, siis lahendavad nad selle ülipaindlikult ja mu meelest alati kliendi kasuks. Selliseid olukordi vahel on olnud ja alati on olnud väga vastutulelik klienditeenindus - ja eestikeelne!

Kas see on soovitusturunduse firma?

Jah! Või täpsemalt ei, see on pigem usaldusturunduse firma. Kõige paremas mõttes.

Jah, sul on vaja usaldust. Kui sina mind usaldad, annan sulle kogu info ja olen sinu jaoks alati olemas.

Lisaks mulle endale on meil üliäge naistehõim FBs ja ka päriselt kohtume mitu korda kuus. See on paljude jaoks mega boonus! Samuti saab osa võtta koolitustest ja küsida palju nõu.

Nii on sul külluses inspiratsiooni ja informatsiooni.

Usaldusturundust näen tõsise eelisena! Isegi sellist eelist, et sõbrannadega, kellega ma seda koos teen, kohtun mitu korda kuus.

Ma tean, et paljudel on selle müügiskeemiga kramp (nii halbade kogemuste kui halva maine pärast), mul oli ka, aga täna ma olen selle isegi unustanud :O sest see tundub mulle isegi loomulik - mulle meeldib anda nõu ja koos mõelda, kuidas milliseid õlisid kasutada mingi konkreetse probleemiga, et sellest oleks inimesele päriselt abi elukvaliteedi parandamisel. Ja loomulikult ma olen ülielevuses, kui inimesed (ja ma ise ja minu pere) saavad väga suurt abi terviseprobleemidega!

Ühesõnaga mina olen igati fänn ja vabadus on minu jaoks valikute puhul väärtus nr 1. mulle annab iseenda “perearstiks” olemine sõltumatuse. Eeterlike õlidega toimetan iseseisvalt.

Ma päriselt-päriselt südame põhjast soovin inimestele sedasama kogemust ja tõesti ma ei tegele millegagi, mis pole mu kutsumus. Mu tööalases elus (ja muidu ka) on ainult see, millesse ise täielikult usun ja mis tuleb südamest. Üldiselt mõtlen kõik asjad, millega ma tegelen, ise välja, aga doTerra tuli minuni valmis kujul ja mind ennast ka toetama, kui olin end ära kurnanud.

Millised on sinu kohustused?

 • Kliendiks hakates on ainult see kohustus, et aastatasu 24 € tasuda ja see garanteerib -25% igalt ostult ükskõik kui harva sa neid teed.

 • Kui valid komplekti (vähemalt väikseima, 145€, 10 õli, iga pudel 5 ml, kingituseks kaasa kaht eri sorti minikapsleid: seedimisele ja immuunsusele) siis on aastatasu selle hinna sees.

 • Kui algab teine aasta (ja edasi) saad aastatasu 18 eurot tasumise eest kingituseks 15 ml piparmündi eeterlikku õli, mille hind on muidu natuke kõrgem kui see aastatasu.

 • Alati saab loobuda ja lõpetada oma kliendikontot, kõik on lihtne ja paindlik.

merit@hingelepai.ee

tel 563 563 29