Kreeka naiste ilu saladus

Kreeka naiste ilu saladus

Kreeka naiste suurim ilusaladus on oliiviõli! Seda kutsutakse vedelaks kullaks ja kasutatakse igal võimalikul juhul. Kui Põhja-Euroopa peab näpuga järge sobivate praadimistingimuste kohta, siis Vahemere-maades kehitatakse selle peale lihtsalt õlgu ja valatakse ports õli pliidil podisevale roale lisaks. Maitse saab mõnus ja annab talvel igati vajalikku energiat. Lisaks sisemisele määrimisele saab õli kasutada ka igapäevastes iluprotseduurides. Järgnevalt mõned kasulikud nipid:

  1. Kui sul on kuiv nahk, siis lisa vannivette lisaks vahule ka supilusikatäis oliiviõli. See toidab nahka ja teeb selle mõnusalt pehmeks;
  1. Meigi eemaldamiseks sega võrdsetes kogustes vesi ja oliiviõli. Loksuta enne kasutamist;
  1. Keha- ja näokoorijat valmista ise. Koguste suhe on vastavalt: kolm supilusikatäit oliiviõli, neli supilusikatäit suhkrut ja kolm supilusikatäit mett. Kehakoorija jaoks asenda suhkur soolaga. Kasuta meresoola ja tilguta lisaks natuke aroomiõli. Talvel on eriti mõnus näiteks sidrunheina või apelsini-kaneeli segu!
  2. Kuivi juukseid turguta oliiviõlist tehtud juuksemaskiga. Kõige lihtsam moodus on masseerida sooja õliga peanahka ja juukseid. Kata juuksed rätikuga ja lase toimida nii kaua kui võimalik (või vähemalt paar tundi). Natuke tülikas on õli pärast peast välja pesta – soovitame kasutada jahedamat vett, muidu võid pesema jäädagi. Aga särav tulemus on seda väärt!

Postituse autor: Terje Homutov

Intuitsiooni salakeel

Intuitsiooni salakeel

Olemise mõte

Olemise mõte