Unistusi püüdes

Unistusi püüdes

Viktoria on 15-aastane armas neiu, kel küpsust rohkem kui mõnel tosin aastat vanemal. Ja tal on julge unistus – vahetusaasta Ecuadoris. Meid liidab see, et Hingele Pai on ju samamoodi sündimas unistusest.

Minu nimi on Viktoria Jefimova ning ma õpin põhikooli lõpuklassis. Olen tohutult tänulik, et mulle on antud võimalus siin veebipesas igakuiselt oma mõtteid mõlgutada.

Juba pisikesest saati olen uskunud unistuste jõusse. Nende ümber keerleb kummaline, kuid samas eriline maagia. Tihti piisab vaid tühisest uskumisest, et kõik juhtub omal põhjusel ning õigel ajal.

Viimastel aastatel olen sisemiselt palju muutunud ja kasvanud. Mõtted, soovid, sõbrad ja väärtushinnangud on ümber kujunenud. Kui kuni seitsmenda klassini olin pigem see teiste arvamustega kaasaskäiv sõber, siis oma neljateistkümnendal suvel õppisin enda kohta palju uut.

Langevat tähte nähes või purskkaevu münti visates oli mul kujunenud harjumuseks alati midagi soovida. Võin loetleda kahe käe sõrmedel olukordi, kui mu salajased unelmad end reaalsuseks vormisid. Mõni tundub isegi siiani täiesti uskumatu. Ega ju niisama öelda: „Ole ettevaatlik oma soovidega, sest need kipuvad täide minema.“

Vaadates tagasi, näen, kuidas iga pisimgi sündmus, olgu see hea või halb, toimus täpselt õigel ajal. Tol hetkel vajalikud õppetunnid ja inimesed jõudsid minuni iseenesest. Mõne puhul oli panuseks vaid soovimine ja universumi jõusse uskumine, mõnel puhul aga nõudis see rohkem vastutust ja enesesisendust.

Suure reisihuvilisena olen juba 12-aastasest alates soovinud minna peale 9. klassi vahetusõpilaseks. Aastatega on mu riigieelistused küll muutunud, kuid soov areneda ja muutuda tolerantsemaks maailmakodanikuks on jäänud.

Vahetusaastaunelm on soov, mida mulle puhta unistamise tagajärjel kandikuga ette ei toodud. Nüüd, sihikindlalt oma unelmat edasi kandes, olen sõlminud rahvusvahelise organisatsooni YFU MTÜ-ga (Youth for Understanding) lepigu ning lendan 2017. aasta augustis oma unistuste maale Eestist 11 000 km kaugusele Ecuadori.

Vahetusaasta osalustasu on 7900 eurot. Minu meelest oleks tohutult ebaviisakas ja väär nii suurt summat oma vanematelt nõuda, niisiis olen võtnud endale eesmärgiks vähemalt 90% summast ise heade inimeste abiga kokku saada. Olen juba 2 kuud saatnud e-kirju, teinud ohtralt käsitööd ja müünud oma kasutatud riideid kirbuturgudel. Haarasin kinni imelisest võimalusest ja teen oma käsitöö müümiseks koostööd Loitsukelleriga. Minu mandalakivid tulevad sinna müüki nädal enne 1. adventi!

Hetkel on mul koos 2220 eurot ning on tohutult südantsoojendav mõelda, et leidub nii armsaid (ka võõraid) inimesi, kes soovivad lihtsalt heast tahtest mind oma suure unistuse poole aidata.  Suur aitäh kõigile, kes mind siiani toetanud on, nii materiaalselt kui ka moraalselt.

Kui ka Sina, armas lugeja, soovid aidata mind minu Ecuadori vahetusaastale lähemale, võid kanda endale jõukohase summa alljärgnevale kontole. Olen kogu südamest tänulik ka iga väiksemagi toetuse eest!  

YFU Eesti
arvelduskonto number:
Swedbank EE042200221001141378
Selgitus: Aitan Viktoriat Ecuadori!

Järgmises loos pajatan teile aga juba rohkem YFU-st, oma edusammudest ning kuidas ning miks ma just Ecuadori kasuks otsustasin.

Hubast ning rahulikku hingedekuud!
Viktoria

Kirjuta mulle: viktoria.jefimova@g.viimsi.edu.ee

Põhjamaine kodutunne

Põhjamaine kodutunne

Selitatud või ehk ghee

Selitatud või ehk ghee