Naeru imevägi

Naeru imevägi

See pole kellelegi üllatuseks, et naer on kõige lihtsam ja odavam viis hoida end terve, õnneliku ja nooruslikuna. Lapsed naeravad 100-300 korda päevas. Kuhu see meil kaob? Kutsume ta tagasi oma ellu, et ta tooks meisse elurõõmu, mis meis lapsena pulbitses ja annaks veel hulga kingitusi:

1.     Naer vähendab stressitaset ja tugevdab immuunsust. Naer tervendab suurt osa stressist tingitud haigusi nagu näiteks migreen ja astma.

2.     Naer annab meile terve südame ja on parim kardiotreening: leevendab stressi, kulutab kaloreid ja on südamele kasulik.

3.     Naer on nagu sisemine sörkjooks kõigile organitele – parandab verevarustust. Naer annab ka hapnikuga rikastatud verd ajule – nii paraneb tööjõudlus ja ideederohkus.

4.     Põhjuseta naer, see on meeletu seisund, mõtlemisvaba ja puhkab meelt – nii saab järgmisel hetkel jälle intensiivset mõtlemistööd teha.

5.     Annab enesekindlust ja emotsionaalset tasakaalu, nii ei määra elu erinevad juhtumised (ja näiteks ilm) meie meeleolu.

6.     See on suurepärane näolihaste trenn ja parandab näo verevarustust. Nii annab naerurikas elu meile nooruslikuma välimuse!

7.     Valuvaigistav, kuna tekitab heaoluhormoone.

8.     Sügav hingamine, mis naeruga automaatselt kaasneb, muudab keha aluseliseks ja nii oleme tervemad!

9.     Naer ühendab, annab positiivse ellusuhtumise, parandab enesetunnet ja energiataset. 20 minutit naeru = 60 min jõusaali!

10.  Ja last but not least – naer võib vabalt olla kunstlik – meie ajul pole vahet, kas naerame päriselt või teeksleme naeru (ainult et kõht peab vappuma ja naer peaks tunduma ikka kogu keha kaasa haarav). Aga mida tihemini me lihtsalt trenni mõttes naeru teeskleme, seda vabamalt hakkab see tulema ka erinevates olukordades koos kõigi oma kasulike mõjudega!

Uut ajakirja Hingele Pai saab nüüd tellida!

Uut ajakirja Hingele Pai saab nüüd tellida!

Põhjamaine kodutunne

Põhjamaine kodutunne