Uusaastasoovid reaalsuseks

Uusaastasoovid reaalsuseks

Kindlasti oled märganud, et uusaastalubadused justkui hästi ei pea. Trikk on selles, et võtta korraga ette üks muutus ja seda kaheksa nädalat järjest, aga pisikeste tükkidena.

Nii saaksime kuus muutust-uusaastalubadust-eesmärki selleks aastaks. Ja iga selline muutus tuleks teha 8 konkreetseks sammuks, millest igaüks kestab ühe nädala.

Millised oleksid sinu kuus suuremat muutust alanud aastaks? Milline neist oleks esimene?

Näiteks mul on esimese kahe kuu eesmärgiks kodust mittevajalike asjade ära viimine. Minu jaoks on see aga sama keeruline nagu artiklite lühendamine – alguses tundub võimatu, siis tundub mõne omadussõna võrra võimalik, siis juba lähevad mõned laused välja ja varsti tundub, et saabki lühendada!

Ma võtaks selle suurpuhastuse ette tubade/kappide kaupa nädalate viisi: 1. riidekapp, 2. raamatukapp, 3. vannituba ja auto, 4. köök, 5. kelder, 6. desktop ja mahukad failid, 7. tööpaberid, 8. põhjalik kodukoristus ja energeetiline puhastus ja asjad uuskasutuskeskusse. (Riiete osas olen tegelikult stange Telliskivi Kirbuka poes bronninud juba 11. jaanuariks.)

See on nüüd näide välisest muutusest, mida ma oma elus püüan 8 nädalaga teha, aga just samamoodi peaks tegema ka sisemisi muutusi – kui teha ühekorraga, siis kipuvad vanad harjumused paraku ikkagi tagasi tulema. Sellised me juba oleme – meie alateadvused on natuke aeglasemad kui meie mõte ja soov.

Soovin sulle unistuste täitumise aastat!

Päikesega koos

Päikesega koos

Palun anna meile hoogu!

Palun anna meile hoogu!