Seitse värvi: punane 

Seitse värvi: punane 

Igas Hingele Pai ajakirjas anname praktilisi soovitusi ühe energiakeskuse ehk tšakra tasakaalustamiseks. Kevadel alustasime esimesest, punasest, juurtšakrast.

Väljendid nagu „ta lausa säras”, „ta oli kadedusest roheline” või „ta näib nii sünge” on tänaseks meie igapäevakõnesse nõnda kindlalt juurdunud – tajude ja meeltega tuntavat on üksteise kohta teabe saamiseks ja mõistmiseks kasutatud juba kaugetest aegadest saati. Kõik tajutav, kõik meis ja meie ümber on energia. Energia ei kao, kuid seda saab muuta ühest olekust teise – positiivsest negatiivseks ja vastupidi, valu ja kurbuse saab teisendada rõõmuks, hirmu aga julguseks ja tugevuseks. Selleks, et seda teha, tuleb esiti tundma õppida iseend, saada teadlikuks energiatest ning mõista nende toimimise seaduspärasusi.

Punase jõukeskuse ülesandeks on täita meid turvatunde ja kindlusega, et meil on piisavalt kõike, mida eluks vajame. Ühtlasi toetab see tugev maine energia meid ka puhastumisel, aidates lõpetada vinduvad suhted, millest on kadunud kokkukõlamine, mõistmine ja ühine kasvamine.

Kõik, mis ei rikasta hinge, on määratud lahkuma. Tähtis on aga olla enesega aus ning tunda ära, kas see, millega parajasti silmitsi seisad, on meeleheitlik püüe vanast kahe käega kinni hoida või vastupidi, tagasi vaatamata põgeneda, või hoopis pühendumist ja jõupingutusi vajav eluõppetund, mis on tulnud, et hinge karastada, tugevdada, vormida ja lihvida.

Julge on see, kes enesega lõpuni siiraks jääb ega proovi oma hingeteel n-ö lõigata, sest sel rännakul otseteed puuduvad ning poolelditegemisi arvesse ei võeta. Edu toob eelkõige julgus, enesega aus olemine ning intuitsiooni usaldamine. 

Viise juurtšakra väe aktiveerimiseks:

  • Vii läbi suurpuhastus – sorteeri oma majapidamisest ja mõtetest välja kõik vana ja iganenud, mis väe andmise asemel sul hoogu hoopis maha võtab.
  • Liigu looduses – see on parim viis koondamaks mõtteid ja täitmaks end värske väe ja rahuga.
  • Tee trenni – füüsiline treening annab kehale uut jõudu ja motiveerib meeltki.
  • Kingi endale erilisi hetki – olgu see siis tunnike hea raamatu seltsis või hõrk eine. Luba enesele hetki, mis teevad tavalise päeva eriliseks ja millega näitad iseenesele, et hoolid endast.
  • Veeda aega sõprade seltsis – võta aega, et teha midagi toredat ühes nendega, kes armastavad sind just sellena, kes oled.
  • Tegele taimedega – külva seemneid uueks aiahooajaks või hoolda potililli – taimedega tegelemine maandab stressi ja loob sisemist rahu.
  • Lõpeta pooleli jäänud projektid – lõpetamine kannab endast erilist edasiviivat energiat. Pane punkt kunagi alustatud töödele, et uued ideed saaksid kooruda ja inspireerida.
  • Klaari segased suhted – lase lahti neist, mis ei toida hinge, ning paika ja paranda neid, mis vajavad siiraid sõnu või kosutust.

Pikemalt saad lugeda juurtšakrast ja selle aktiveerimisest Hingele Pai kevadnumbrist.
 

Tekst ja foto: meditatsiooniõpetaja ja mandalakunstnik Hele Sits

Kui suvekuumus lahvatab

Kui suvekuumus lahvatab

Muljeid festivalilt Into the Valley

Muljeid festivalilt Into the Valley