6 ajurveedast inspireeritud nippi pakasega toimetulemiseks

6 ajurveedast inspireeritud nippi pakasega toimetulemiseks

Brr, ongi unistuste talveilmad käes! Mida soovitab iidne ajurveeda tarkus, et hoida end sisemiselt ja väliselt soojas?

1. Viska villast!

Otsi välja oma mõnusad (loodetavasti pehmed ja pikad) säärised, keri pehme sall kuni ninani ümber kaela ja turja, hoia pea soojas, kanna naturaalset villast ja ära pea paljuks panna pükste või kleidi alla pikk pesu, minu lemmikud on meriino- või siidivillast.

2.  Too ellu vürtsi

Ingver igal kujul: toidu sees, teena või isegi pisikest juppi närides toob sooja sisse ja ergutab seedimist ja immuunsüsteemi. Soojendavad vürtsid tees või toidus on ka kaneel, nelk, muskaatpähkel ja must pipar (aga mitte tšilli, mis mõjub risti vastupidiselt – viib sooja seest välja!).

3. Leia sooja

Vana hea saun (...tegelikult ajurveedas mittesoovitatav, kuna kuumutab pead ja on liigselt temperatuurikõikumistele üles ehitatud), mõnusat meeleolu tekitavate eeterlike õlidega vann või jalavann, aga ka lihtne käsitsi nõude pesemine toob soojatunde sisse.

4. Küpseta kaua

Igasugused mõnuga ahjus või kuumuses podisenud hautised, supid, ahjuroad aitavad selle õige sooja sisse. Külmal ajal vähem toorest jahutab keha vähem.

5. Kehale pai

Soojendav on näiteks seesamiõli – kui valida, millega end kreemi asemel pärast dušši või vanni määrida. Kookosõli seevastu on jahutava toimega ja sobib seega rohkem suvesse.

6. Nahk kuumaks

Kuigi magamine tundub just õige ja hää, teeb pikalt voodis laisklema jäämine siiski uimaseks ja aeglaseks. Leia endale sobilik uneaeg ja –pikkus ning lisa ergutamiseks oma nädalakavasse ka sulle sobilik treenimisviis ja tee endal trennis nahk kuumaks!

Täname Sind, et oled siin...

Teadliku elustiili ajakiri Hingele Pai on reklaamivaba ja puhas autorilooming – 100% käsitöö. Väldime tasulisi veebiartikleid, tuues elukvaliteeti parandavat infot sinuni läbi siira, elulise perspektiivi. Selline maksimaalse kvaliteediga lähenemine on ajamahukas ettevõtmine, mis vajab ka palju ressursse, olgu see siis raha või energia näol. 

Kuna meie ajakirjas reklaamitulusid pole, sõltume otseselt meie tellijatest.

Mesilaste kombel kogume mõne euro haaval kokku iga kvartal viiekohalise summa, mida ühe numbri väljaandmine meie kuludes tähendab. Nullis meie uudne ja natuke hullumeelne ettevõtmine veel ei ole. Aga me teeme seda ajakirja, sest usume, et teadlikult elades on võimalik parandada nii iseenda kui ka oma lähedaste ning seeläbi ka kõigi meie käekäiku ja igapäevaelu. Rõõm on tõdeda, et neil, kes on Hingele Pai enda jaoks juba avastanud, on vaid häid sõnu:

"Ma teadsin ammu, et see peab üks eriline ajakiri olema, aga et ta nii hea on, ma ei suutnud esiti kohe uskudagi. Nii ilus ja helge. Paber ei kriiska näkku ja lehekülgedelt leiab reaalselt puudutavaid tekste," kirjutab lugeja Teele.

Et saaksime korra igal aastaajal tuua lugejateni uue mahuka ja sisuka väljaande, oleme väga tänulikud, kui Sinagi soovid meile hoogu anda ja Hingele Pai edaspidigi võimalikuks teha:

Mick Pedaja armastus tee vastu

Mick Pedaja armastus tee vastu

Talvehaku varahommikul

Talvehaku varahommikul