Olemise kingitus

Olemise kingitus

See, et meil õnnestus sündida inimestena, on suur kingitus. Arvestades kõiki olendeid kogu eksistentsis, olevat inimesi nõnda vähe nagu peotäis liivateri võrreldes kogu Gangese jõe liiva hulgaga. Me oleme tõeliselt erilised ja see on ülim kingitus! Kahjuks aga sumame me ikkagi oma elu väikestes ja suurtes muredes ning saame oma rõõmud allikatest, millest ammutatud nauding ei jää kestma. Elu lihtsamates ja keerukamates olukordades käitumiseks kasutame peamiselt oma alateadvust, mis ei anna alati parimaid tagajärgi. Elame selleks et töötada ja ootame nädalavahetusi ja puhkust, väsinud kogu töönädalast. Kõige selle tipuks elame ebatervislikus keskkonnas, enda jaoks ebaloomulikku eluviisi.

Tegelikult oleme me kõik väga eripärased ja omanäolised, oma annete ja vajadustega. Nagu puud metsas või lilled aasal. Inimese närvisüsteem on ülikeeruline, aga muu poolest pole me ju taimedest väga erinevad. Hiljuti tahtsin jätta lõikelilled kaubanduskeskuse raamatupoodi ja sealsed müüjad ütlesid mulle, et sinna pole mõtet lilli jätta – need närtsivad kiiresti. Ja närtsisidki – kõigest ühe ööga! Aga inimesedki ei peaks ju sellises keskkonnas töötama, kus lilled mõne tunniga närbuvad! Me ei ole ju taimedest nii erinevad: ka meil on vaja valgust, õhku, vett ja soojust (nii inimlikku kui ka looduslikku). Seda kõike on südasuve uduhommikutes ja kuumades keskpäevades, sääsepininaga õhtutes ja sumedates öödeski. On rõõmu ja kergust, ehedaid maitseid ja tõelist vabadust, mis annab lõpuks ometi seda kaua igatsetud AEGA.

Meie omapära teistest liikidest ja olenditest, kõigest muust loodust, on tegelikult väga lihtne: võime teadvustada, et me oleme. Ja siit edasi ka võime teadvustada kõike muud meie sees ja ümber: mida ma tunnen, mida ma tahan, kuidas ma käitun, suhtlen, töötan ja puhkan, milliseid eesmärke sean ja mis valikuid teen. Praegu ongi mõnus paljajalu aasal tippides ja metsmaasikaid kõrte otsa lükkides järele mõelda: mis on mulle tegelikult tähtis ja paneb mu hinge helisema.

Loodus, rahu
Loodus, rahu
Omapära võlu

Omapära võlu

Puhtamal lainel

Puhtamal lainel